Izba przyrodnicza

W ramach projektu utworzono Izbę Przyrodniczą w budynku szkoły przy ul. Misiągiewicza 10 (sala nr 9) do przeprowadzenia w niej działań edukacyjnych i pokazowych. Wyposażenie Izby Przyrodniczej zakupione w ramach projektu:

  1. Tablice edukacyjne w formacie 100×75 cm o tematyce przyrodniczej – 21 szt. oraz mapa przewodnia „Przyroda pogranicza” z obszarem wsparcia – 1 tablica 100×75 cm,

  2. Ścianki ekspozycyjne – 6 szt. Każda ścianka jest dwustronna, aluminiowa i składa się z 3 części (3x A0),

  3. 20 fragmentów pni drzew iglastych i liściastych występujących na terenie pogranicza wraz z opisem drzew,

  4. Gry edukacyjne w formie labiryntów wiedzy3 szt. o tematyce: Jaki to ptak? Znajdź mój dom i Skutki zanieczyszczenia powietrza.

  5. Interaktywne tablice śpiewające– 2 szt. o tematyce ornitologicznej – „Ptasie radio” – z odgłosami ptaków i o tematyce faunistycznej – „Echa leśne” z odgłosami ssaków leśnych.

  6. Płyty DVD z odgłosami przyrody (m. in. do rozpoznawania ptaków pogranicza),filmami edukacyjnymi o przyrodzie pogranicza – 20 szt.

  7. 5 zestawów tablic edukacyjnych (każdy zestaw składa się z 15 tablic na nośniku PCV o grubości 3 mm i wymiarach 42×30 cm). Każdy zestaw zawiera inną tematykę, tj.: drzewa, ssaki, ptaki, płazy i gady oraz owady.

  8. Gry edukacyjne wielkogabarytowe– 2 szt. „Gra o miodek”, „Ośmiornica” do wykorzystania w terenie lub w dużej sali (rozkładane na podłodze) – średnica gry ok. 9 m.

  9. Koło wiedzy/„koło fortuny” przyrodniczej – interaktywna gra o wyglądzie drzewa.

  10. Sprzęt multimedialny–  laptop i stolik, projektor mobilny, ekran mobilny, nagłośnienie przenośne (2 statywy, 2 kolumny itp.)

Webdesign: Heron Art Network